Rövid beszámoló a német U13-as bajnokságról

Joshua Thottungal a BC Phönix Hövelhof csapatából az elmúlt hétvégén egyesben és párosban versenyzett Henri Saurral (TV Verl) Bonnban a német U13-as bajnokságon. A fiatalabb játékos azáltal szerezte meg a kvalifikációt, hogy részt vett a nyugat-német bajnokság nyolcaddöntőjében.

Mindkét szakágban azonban az olykor meggyőző játék ellenére az első forduló véget ért.
Egyéniben 14: 21-re, 11: 21-re kellett beismernie a négyes kiemelt Mattis Gutsche (Hamburg) vereségét.
Henri Saurral folytatott párosban két hamburger is erősebb volt. Két vitatott szett után a páros 16:21, 18:21-re veszített Marwin Roschild/Kjell apával szemben.

Beszámoló az 1./2./3./4. csapat csapatmérkőzésének napjáról

BC Phönix Hövelhof 1 - SC BW Ostenland 1 6: 2

BC Phönix Hövelhof izgalmas játék után 6: 2-re megnyerte a második meccset is az SC BW Ostenland csapatánál.

A játék a női párosokkal és az első férfi párosokkal kezdődött. Hannah Schiwon/Melanie Gräßer nem okozott problémát az SC BW Ostenland Regina Teichrieb/Christian Ohm cserepárosával szemben, és 21: 9, 21:11-re nyertek. Az első férfi páros, Ilija Pavlovic/Andrija Doder, mindkét szettben jobban végzett a kiegyenlített pálya után, és 21: 15, 21: 15-gyel nyert. A második férfi párosban az SC BW Ostenland 1: 2-re tudott rövidíteni. Tim Hindera/Hendrik Wiedemeier páros a Björn Six/Niklas Kampmeier ellen érvényesült 21:16, 21:16.

Aztán Hannah Schiwon meg tudta fizetni a vereséget, amelyet az első szakaszban elszenvedett Karina Büser ellen, és 21:16, 21:18 arányban érvényesült. A következőkben Ilija Pavlovic és Andrija Doder két kislemeze Hendrik Wiedemeier és Karim Krehemeier ellen igazi thrillerekké fejlődött. Először is, a térdsérülés által hátrányos helyzetben lévő Ilija Pavlovic nem adott fel több pontot, amikor a döntő szettben 12:18 hátrányban volt, és végül 21:16, 21:15, 21:18 arányban nyert. Andrija Doder a 3. szettben is nagy hiányt tudott felzárkózni a magas osztályú 3. férfi egyesben. 2: 9-es hátrány után képes volt kezdeményezni és 21: 15-re megnyerni a döntő szettet az ünnepelt összesített győzelemig. Ezt követően Niklas Kampmeier eldönthette az utolsó kislemezt, amelyet 21:18, 29:27 arányban játszottak Mike Augustine Gnanagunaratnam ellen a BC Phönix Hövelhof ellen.

Marvin Barther és Melanie Gräßer használták a számára ismeretlen vegyes tudományágban. A jó kezdés után a Santüns/Büser elleni párosítás nem tudta felhasználni a beállított pontokat, és végül 20:22, 10:21 vereséget kellett elismernie.

Összességében Martin Brameyer edző nagyon elégedett volt az elkötelezettséggel és a csapat teljesítményével. A csapat most a karácsonyi és újévi szünetben egy kényelmes, 5 pontos párnával mehet a kiesőhelyekre, mielőtt 18/19. Január lesz a párharcok érdekes párharca a BC Hohenlimburg és a Gladbecker FC ellen.

Phönix Hövelhof
Hannah Schiwon

BC Phönix Hövelhof 2 - BC Phönix Hövelhof 3 6: 2

A Szövetségi Liga 8. játéknapján a BC Phönix Hövelhof 2 és a BC Phönix Hövelhof 3 belső párharcban állt egymással szembe. A második csapat győzelemmel bővítené a helyét a tabella tetején, és újabb nagy lépést tenne a továbbjutás felé. A harmadik csapat számára egy győzelem összekapcsolódik a sikeres utolsó mérkőzéssel, és így nem veszítené szem elől a kiesést.

A világosan meghatározott célokat szem előtt tartva a játéknap az első férfi, a női párosokkal kezdődött. A férfi párosban Björn Six és Robin Möller (II) Tom Praschan és Dominik Sander (III) ellen tudtak előnyben lenni 21: 8/21:13-mal, és ezzel megszerezték az első pontot a második csapat számára. Sikeresebb volt a női páros harmadik csapatának, amelyben Ricarda Rieke és Luca Graupner (III) Anna Küpper és Carolin Nuphaus (II) ellen nyertek 21:12/21: 9-re.
Tobias Sandernek és Michael Berkemeiernek (III) azonban be kellett ismernie vereségét a második férfi párosban, Marvin Barther és David Klein (II) 11:21/17:21-re, amivel a második csapat újabb pontot szerzett.

Továbbá a második csapat minden pontot megnyert a férfi egyesben. Dominik Sandernek sérülése miatt át kellett adnia első egyénét a Björn Six-nek, Robin Möller a második férfi egyénben 21: 8/21:12-re legyőzte Tom Praschant, David Klein pedig a harmadik férfi egyénit Michael Berkemeier ellen nyerte 21:14/21:15-re a javára.

A női egyesben a harmadik csapat Luca Graupner izgalmas játékban diadalmaskodott 21:12/14: 21/21:16 Doreen Kortmann ellen. Az utolsó meccsen Tobias Sander és Ricarda Rieke Marvin Barther és Doreen Kortmann keverékében 9: 21/15: 21-re veszített, amely 6: 2-es végeredményhez vezetett a második csapat javára.

BC Phönix Hövelhof 4 - BC Ajax Bielefeld 1 0: 8

A BC Phönix Hövelhof 4 számára nem volt sok keresnivaló a BC Ajax Bielefeld 1 elleni állami bajnoki párharcban. A tabellavezető, veszteségpont nélküli tabellavezető, a jelenlegi vagy korábbi lengyel bajnokkal versenyző bielefeldi bajnok a kettős és az összes egyszemélyes meccset egyaránt megnyerte. A korábban veretlen női páros, Tina Marke/Stefanie Menne sokáig ki tudta egyensúlyozni a Martha Scholz/Oliwia Socha elleni meccset és szettgyőzelmet könyvelhetett el, de a döntő szettben el kellett fogadnia a vereséget.

A karácsonyi szünetben a csapatkapitány, Martin Remmert körüli csapat most jó formában akar maradni, hogy a januártól kezdődő fontos mérkőzésekre a szezon sikeres első felére építhessenek, és már korán betekintsenek az évad kiesési céljára.

Rövid jelentés a 2019/2020-as szezon második O19 egyéni és vegyes rangsoráról

Múlt hétvégén Brühlben és Gelsenkirchenben került sor a 2019/20-as szezon 2. egyéni és vegyes rangsorára.
A BC Phönix Hövelhof játékosai vegyesen és egyesben egyaránt eredményesek voltak.

Nem volt olyan sikeres NRW szinten Brühlben a vegyes Michael Berkemeier/Doreen Kortmann számára. Az A mezőnyben csak az utolsó játékban tudtak nyerni, és így elfoglalni a 15. helyet. A hozzá tartozó leszállással a következő alkalommal folytatja a B mezőt.
Gelsenkirchenben a szövetség ranglistáján olcsóbb volt a vegyes Dominik Ahlheit (SC BW Ostenland)/Luisa Puschmann szombaton. Csak a negyeddöntőben kellett párosnak beismernie a vereséget három szettben. További négy játékot lehet nyerni, így végül egy 5. helyet kell foglalni. Thomas Hermelingmeier/Tina Marke valamivel két utolsó győzelemmel az egyesület szintjén biztosíthatták helyüket az A mezőnyben.

Doreen Kortmann az egyéni rajtnál is rajthoz állt az NRW-n. A nyitó meccs elvesztése után minden további játékot megnyerni tudott, és jó 5. helyet szerzett.
Robin Praschan nagy sikert ünnepelhetett egyesületi szinten. Az A mezőnyben bebiztosította a torna győzelmét, és csak három szettet kellett meghaladnia a döntőben. Az U17-es játékos, Theo Steinwart is jó eredményt ért el, bár az elődöntőben vereséget kellett vallania klubtársának, Robin Praschannak, de egyébként veretlen maradt és jó 3. helyet tudott megszerezni. Michael Berkemeier ugyanazon a versenyen a 6. helyet szerezte meg, és szintén a mezőny elé került. A rangsor nem volt olyan sikeres Carolin Paschen számára, aki sajnos alig tudta megakadályozni kiesését a 14. hellyel.

Doreen Kortmann

Rövid beszámoló a német ifjúsági bajnokságról

Lina Sigge, a BC Phönix Hövelhof csapatából az elmúlt hétvégén Patricia Speerrel (SuS Warendorf) versenyzett Mülheimben a német ifjúsági bajnokságon az U15-ös korosztályban. A kvalifikációt a fiatalabb pár biztosította azzal, hogy megnyerte a nyugat-német bajnokság ezüstérmét.

Az első fordulóra Sigge/Speer a hamburgi Dreessen/Krawiecz párosból került ki. Az ottani szövetségi bázis két játékosa végül túl erősnek bizonyult. Bár Sigge/Speer egyre jobban megtalálta az utat a játékba, és sokáig nyitva tudta tartani a második szettet, a párosnak 12:21, 14:21 vereséget kellett elismernie.

Beszámoló a 2./3./4. csapat csapatmérkőzés napjáról

BC Phönix Hövelhof 2 - TuS Eintracht Bielefeld 1 4: 4

David Klein

BC Phönix Hövelhof 3 - 1. BV Lippstadt 1 5: 3

BC Phönix Hövelhof 4 - SV Brackwede 1 5: 3

BC Phönix Hövelhof 2 - BC Herringen 1 6: 2

A hatodik meccsnapon a BC Phönix Hövelhof 2 a BC Herringen 1-t fogadta. A tabella tetejének elvesztése után Hövelhofer győzelemmel szerette volna megszerezni az első helyért folyó verseny fontos pontjait.

Az első férfi páros kiváló teljesítményével Mathias Schumacher/Robin Möller két szettes győzelemmel tudta megszerezni az első pontot. Sajnos Möllernek sérülés miatt fel kellett adnia az első férfi egyeseket. A második férfi és női páros azonban győzelmeikkel biztosította a 3: 1-es vezetést. Az ezt követő női egyesben Hövelhofernek sokáig kellett remegnie, mire Doreen Kortmann 21:10, 13:21 és 21:18 arányban tudott érvényesülni a döntő szettben. Mathias Schumacher/Heike Vogt vegyesének is három szetten kellett túljutnia, és végül 15:21, 21:12 és 21:18 győzelmet aratott, ami az 5: 1-es vezetést és ezzel a győzelmet jelentette. A harmadik férfi egyesben David Klein kezdetben kontroll alatt tartotta az ellenfelet, de aztán a második menetet 19: 21-re elvesztette, mielőtt 21: 18-ra megnyerte a döntő szettet, és így a Hövelhofernek 6: 1-re. A nap utolsó meccsén Marvin Barther nem került bele Christopher Rütz elleni játékba, és 11: 21-nél és 12: 21-nél el kellett ismernie vereségét. Ezzel a 6: 2-es sikerrel a BC Phönix Hövelhof 2 egyedüli módon a TuS Eintracht Bielefeld 1 elleni meccsen biztosíthatja a bajnokság első helyét.

BC Phönix Hövelhof 3 - Warendorfer SU 1 3: 5

A hetedik meccsnapra a Hövelhof 3 elindult a Warendorf felé előléptetett párharcra. Nagyon motiváltan szerették volna megszerezni az első pontokat.
Sajnos Tom Praschan/Felix Mügge és Michael Berkemeier/Martin Brameyer két szűk vereséggel kezdtek a két férfi párosban. A Ricarda Rieke/Luisa Puschmann női duó könnyedén megszerezte az első pontot.
Tom Praschannak esélye sem volt az első férfi egyesben. A második férfi egyesben nyújtott jó teljesítmény ellenére Felix Mügge-nek is be kellett vallania vereségét. A korosztályos párharcban a harmadik férfi egyesben Martin Brameyer nem tudott érvényesülni, ami megpecsételte az idegenbeli vereséget. Az ezt követő játékokban a nők színpadra hozhatták minőségüket, a női egyesben pedig Luca Graupner, Michael Berkemeier mellett pedig Ricarda Rieke nyert a vegyesben.
A végeredmény 3: 5-ös vereség lett.

BC Phönix Hövelhof 4 - TuS Friedrichsdorf 3 4: 4

A BC Phönix Hövelhof 4 fontos pontgyőzelmet tudott szerezni a közvetlen asztali szomszéd, TuS Friedrichsdorf 3 elleni párharcban.
A játék menetét mindkét oldalon hullámvölgy jellemezte. A két férfi páros vereségeivel Hövelhof nagyon rosszul kezdte a játékot. Tina Marke/Stefanie Menne egyértelmű győzelme a női párosban helyreállította a kapcsolatot. Robin Praschan egyre jobban megtalálta az utat a játékba, miután nehézségeket kezdett az első férfi egyesben, és a harmadik szettben 21: 9-re biztosította a második pontot a BC Phönix számára.
Aztán Thomas Ossig és Tina Marke meggyőződtek egy nagyon koncentrált teljesítmény és egy váratlanul tiszta győzelem keverékében. A Hövelhofer csapatának a 2. és a 3. férfi egyesben elért két vereség után fel kellett adnia a vezetést. Stefanie Menne feladata volt megszerezni a negyedik pontot Hövelhof számára, és így a sorsolás két szoros szettben a női egyesben.
Ezzel a csapatfőnök, Martin Remmert körüli csapat távol tartja az üldöző Friedrichsdorftot, és kényelmes kiindulási helyzetet teremt a bajnokság középmezőnyében.

Jelentés a csapat mérkőzésének 1., 3., 4. helyéről csapat

BC Phönix Hövelhof 1 - Gladbecker FC 1 2: 6

A regionális bajnokság első vonalának három csapata elleni három kijózanító vereség után itt az ideje, hogy a BC Phönix Hövelhof csapata teljes mértékben a szezon második felének kezdetén koncentráljon arra a célra, hogy „fent maradjon”. Pontosabban, most a táblázat 5. helyének sikeres megvédésére van szükség a versennyel szemben.

balról: Melanie Gräßer és Sven Falkenrich, Björn Six (a háttérben edzőként)

BC Phönix Hövelhof 3 - TV Verl 1 2: 6

BC Phönix Hövelhof 4 - FC Lübbecke 1 6: 2

Két csereként a BC Phönix Hövelhof 4 a kerület északi részére jutott, és az üldözők FC Lübbecke 1 elleni győzelemmel a tabella közepén tudott megállni.
A női párosban harc nélküli és a női egyesben elért egyértelmű győzelem nélküli pont után a BC Phönix gyorsan 2–0-ra vezetett. Martin Remmert és Jonas Risse szoros, 3 szettes meccsen állította vissza a régi vezetést, miután Lübbecke gólt szerzett a 2. férfi kettősben. A párosokat erős egyéni teljesítmény követte a Hövelhofer-férfiak részéről. Martin Remmert, Mahmoud Kozali és Theo Steinwart tudták, hogyan kell játékosan és taktikailag örömet szerezni tapasztalt ellenfeleiknek, és bebiztosították a Hövelhof 4 győzelmét, így a vegyes vereség már nem volt jelentős.
A közvetlen szomszédaik, a TuS Friedrichsdorf 3 elleni párharcban az újonc BC Phönix Hövelhof 4 is szeretne bemutatkozni a jövő hétvégén.

Beszámoló a nyugatnémet ifjúsági bajnokságról Mülheimben, 2019. november 2–3

Patricia Speer (Warendorfer SU) és Lina Sigge

Jelentés a 2. kettős ranglistáról O19

Vasárnap a BC Phönix Hövelhof játékosai sikeresen versenyeztek a 2019/20-as szezon második kettős ranglistáján. Az NRW rangsor Solingenben, a szövetség Hörstel rangsorában zajlott.
A David Klein/Marvin Barther páros NRW szinten nagy sikert ünnepelt az A mezőnyben.
A páros első ízben tudott ott helyet szerezni a dobogón. Csak az elődöntőben ismerte el Klein/Barther a regionális divízió Offermann/Schmidt (1. CfB Köln) vereségét. A 3. helyért folyó játékban a párosítás a felső osztályú Korbel/Victor (Lüdinghausen) ellen érvényesült 21:15, 17:21, 22:20. A
A Jan-Philipp Nickel/Levin Diwo páros az A mezőnyben nyújtott teljesítményüket az egyesület ranglistáján is sikerként értékeli. Két nyitó győzelem után mindketten először kerültek ezen a szinten az elődöntőbe is. Két utolsó vereség után jó 4. helyet értek el.
Jonas Risse éppen elmulasztotta az egyesület szintjének A mezőnybe jutását, aki párjával, Andrej Dubrowskijval (1. BV Lippstadt) a B mezőnyben 3. helyet szerzett.

Balról: David Klein és Marvin Barther

Beszámoló az 1. csapat csapatmérkőzés napjáról

BC Phönix Hövelhof 1 - 1. CfB Köln 1 2: 6

A csapat a vereség ellenére magabiztosan várja a szomszédok, a BC Hohenlimburg 2 elleni párharcot vasárnap reggel. A csapat egy pont megnyerésével meg akarja tartani a szűk vezetést a tabellán.

Hannah Schiwon (sikeres párosban és egyesben)

Rólad X Blackminton 2020

A CS-AYT6T6 kóddal 10% kedvezményt kap a Rólunk oldalon. Egyébként a vásárlási érték 10% -a nekünk megy, hogy december 28-án nagyszerű versenyt rendezhessünk. bemutathatja.

Használhatja a kódot, ahányszor csak akarja!