Az SC Potsdam veszít Stuttgartban

röplabda

A 0: 3 (13:25, 21:25, 22:25) vereséggel az SC Potsdam röplabdázói visszatértek az MTV Allianz Stuttgart idegenbeli meccséről, és ezzel elfoglalták az ötödik helyet a tabellán.

Vannak olyan játékeredmények egy szezonban, amelyeket alig lehet megmagyarázni, és nagyon gyorsan el akarja felejteni. Ide tartozik az is, amit Stuttgartban tapasztalhattunk múlt szombaton. Soha nem volt olyan érzésünk, hogy a potsdami nők komolyan veszélyeztethetik a stuttgarti nőket.

"Ez nem csak a mi napunk volt, alig találtunk utat a saját játékunkban" - mondta Eugen Benzel csapatmenedzser a csapat 75 perces teljesítményét összegezve. "A házigazda jól felkészült és igazodott, erőteljesen viselkedett és bízott az elfogadásban" - tette hozzá. Ezzel szemben Benzel kritizálta többek között a saját támadásában elkövetett sok hibát.

Az előzetes 1540 néző előtt az eredetileg tervezett módon ment. Hatalommal Potsdam gyorsan vezetett 5: 1, 9: 6-ra a 11: 11-es egyenlítés elõtt. Ezt követően nyilvánvaló volt a vendégek játékának egyértelmű törése. Számos változás nem hozott biztonságot saját soraikban, főleg, hogy az utoljára eltűnt Ivonee Montano és Seomara Sainz nem talált kapcsolatot az akcióval. Az első mondatban szereplő 13:25 egyértelműen ezt bizonyította. A házigazdák legkésőbb onnantól kezdve szigorúan kézben tartották a játékot.

Annak ellenére, hogy a következő tételben szorosabbá vált (21:25), aligha volt az a benyomásunk, hogy Potsdam komolyan veszélyeztetheti Stuttgartot. Hosszú szünet után megkezdődött a harmadik szett, amelyet az SCP nagyobb küzdőszellemmel küzdött meg. Gyorsan 5-0-ra rohantak. Mindenekelőtt Michaela Kvapilova és a vendégek legértékesebb játékosaként kitüntetett Jessica Rivero hoztak fontos pontokat a hiteloldalon. Ezenkívül Kathy Radzuweit nagyobb biztonságot nyújtott az interneten, a 16 éves Sophie Dreblow pedig egyre jobban teljesítette Libera szerepét Lisa Rühl mellett.

"Sophie-t először küldték pályára mindhárom szettben, és szilárd munkát végzett" - mondta boldogan Benzel. Tehát nyitva tarthatta a játékot 19: 17-ig, és a negyedik szettet tarthatta szem előtt. "Jól bejutottunk oda, de a részleges sikerhez nem tudtuk fenntartani a saját szintünket" - mondta a menedzser. „Így végül 22:25 és 0: 3 volt az állás, amely eljutott ahhoz, hogy a rájátszásba való közvetlen kvalifikáció nem biztos siker. De néha az ilyen vereségek csodákra képesek a szezon hátralévő részében ”- mondta Toni Rieger, a sport igazgatója.

A potsdami nőknek gyorsan ki kell venniük a fejükből a stuttgarti előadást. Dacos recessziót mutathatnak szerdán (19.30-kor). A DVV-kupa nyolcaddöntőjében az USC Münsterben - és csak a győzelem számít, mert nincs második szakasz.