Judo Club Ahrensburg Kupa (21

judo

Szombaton az U12-es versenycsoportból csak két dzsúdós hajtott Glinde-be.

Mads Hermann 32 kg-ig küzdött egy nagyon nagy 21 harcos csoportban. Azonnal elvesztette az első küzdelmét, de további 5 küzdelem során - mindegyik Ipponnal - végigküzdötte magát a vigasztaláson, és ezzel megszerezte a 3. helyet.

Jette Quint 32 kg-ig küzdött és szuverén 1. helyet ért el az 5 fős medencében 4 győzelemmel.

Vasárnap az U15 versenyzői rajthoz álltak. Tom Cedric Brandt és Benjamin Savinson sajnos betegség miatt nem tudtak harcolni.

A négy fiú, David Maas, Finn Paulus, Jonathan Braun és Henrik Elvers jól eloszlott négy súlycsoportban, több mint 10 indulóval.

David (40 kg-ig) nagyon szorosan küzdött minden küzdelmében. Három küzdelmet nyert - köztük egy dán zöldövezet ellen -, majd kétszer veszített és hálátlan 5. helyet ért el.

Finn (43 kg-ig) medencében küzdött a tavalyi észak-német bajnokság döntőseivel. A súlycsoport minden résztvevőjével lépést tudott tartani. Első küzdelme - a második helyezett ellen - megnyerte Uchi-Matával a bal oldalon, de sajnos a következő két küzdelmet elvesztette, így ez csak hálátlan 5. hely volt számára.

Jonathan (46 kg-ig), akinek Uchi-Mata a bal oldalon egyre erősebb és aki a földön is komoly ellenfél, sajnos nem ma volt a legjobb napja. Az első, alig elveszített küzdelem után könnyedén megnyerte második küzdelmét. A harmadik küzdelemben is fölényben volt, de sajnos a rajtban hanyagság ellensúlyozta. Jonathannak is haza kellett mennie a dobogó helye nélkül.

Henrik Elvers (legfeljebb 55 kg) meglepetést okozott első U15-es évében. Henrik megnyerte az első két küzdelmét, és csak a döntőben kellett beismernie vereségét. Remek 2. helyezést ért el.

Délután a lányok elindultak.

Lucy Ustorf (48 kg-ig) sajnos ma nem volt formában, és kétszer vesztett.

Kudlik Henrika, Celeste Skobel és Inga Quint egyaránt 57 kg-ig indult. Celeste megnyerte első küzdelmét, majd elvesztette a küzdelmet a döntőbe jutásért Henrika ellen, és a harmadik helyért folytatott harcot Inga ellen.

Inga kissé boldogtalanul elvesztette első küzdelmét, de a következő két küzdelemben érvényesülni tudott, és így elérte a 3. helyet.

Henrika megnyerte az első két küzdelmét, majd a döntőben vezetett, amíg olyan erősen a fejére nem dobták, hogy közvetlenül a markolatban landolt, és elérte a második helyet.