Judo Heitersheim

A TV-Heitersheim judo osztályának honlapja

2017. november 21-én a TV Heitersheim judo gyermekei először azonos korú edzőpartnereik vendégei voltak Bad Krozingenben. Ezen a közös edzésen mindkét klub harcosai és az edzők ötleteket cserélhettek és tanulhattak egymástól. Az egyszeri edzésfúzió befejezése után megállapodtak abban, hogy ilyesmit meg kell ismételni.

judo

Sok badeni és württembergi judós elfogadta a TV Heitersheim Judo osztályának meghívását az október 14–15-i technológiai hétvégére. A magasan képzett dr. Joachim Bechthold (7. Dan) és a helyi többszörös német bajnok, Philip Müller (1. Dan) 36 dzsúdósra talált a Dojo-ban.
Ez a technológiai tanfolyam, amelynek középpontjában a Dan további előkészítése állt, szombaton kezdődött, a kompetensen bemutatott technológiai változatokkal a standon, és vasárnap ért véget a padlótechnikákkal kapcsolatos szakértői utasításokkal. A megfelelő Dan-teszthez szükséges almokat intenzíven elmélyítették és ötletes variánsokban valósították meg. De a fogantyúkat, a kart és a fojtási technikákat is finomítani lehet. Dr. Bechthold és Philip Müller nyilvánvaló lelkesedéssel próbálkozott a résztvevő dzsúdósok iránt.
A Malteserfanfarenzuges támogatásának köszönhetően, akik helyiségeiket a dzsúdósok rendelkezésére bocsátották, a rendezvény kulináris részét sem hanyagolták el, mivel az ebédszünetet ott tölthette.
A résztvevők:

Lucas Steinebrunner 2017. október 21-én, Pforzheimben küzdhetett meg a kiváló 7. helyért a dél-német egyéni judós bajnokságon, 60 kg-ig terjedő súlycsoportjában.
Az első fordulóban egy bajor dzsúdóssal kellett versenyeznie, akinek közeledését villámcsapásból ellensúlyozta, és el tudta dönteni a harcot önmagáért.
Aztán egy offenburgi sportoló ellen ment, akit csípődobással dobott a szőnyegre, és fogantyúval tartotta ott a szükséges ideig. Sajnos a többi küzdelmét elvesztette, többek között az uralkodó badeni bajnok ellen is, de ez az eredmény az U15-ös korosztályban látható. A TV Heitersheim judo szakosztálya gratulál a fiatal tehetségeknek ehhez a kiváló helyezéshez.

A Baden-Württemberg férfi és női egyéni bajnokságra múlt vasárnap került sor Sindelfingenben. A Heitersheim tévé az volt
3 dzsúdóssal az elején. Patrick Müller 73 kg-ig terjedő súlycsoportban küzdött. A legfiatalabb résztvevő 17 éves volt. A ragyogó győzelem ellenére, amelyet korán nyert a legmagasabb pontszámmal, sajnos korán kellett visszavonulnia.
A 60 kg-ig terjedő súlycsoportban a judo szakosztályt Mihrullah Niyazi képviselte. Számára csak a második versenyen vehetett részt. A nagyon jó teljesítmény ellenére sokkal tapasztaltabb ellenfelekkel veszítette el küzdelmeit.
Marvin Manthey 100 kg-os súlycsoportjában szinte érvényesülni tudott versenytársaival szemben, és bronzérmet nyert. Keményen meg kellett küzdenie ezért a 3. helyért, és nemcsak egyszer használta fel tapasztalatait.

Már 2017. szeptember 23-án Lörrachban zajlottak az U 15-ös kerületi egyéni bajnokságok. Részt vettek a heitersheimi judósok, Lucas Steinebronner és Luca Keil. A 60 kg-ig terjedő súlycsoportban Lucas magabiztosan tudott nyerni két küzdelméből, és szinte kockázat nélkül elérte a harmadik helyet.
Luca Keil harcot is nyert, és ezzel az összesített 7. helyet érte el súlycsoportjában, 55 kg-ig.
Mindkét helyezés azt jelentette, hogy a sportolók bejutottak a badeni bajnokságra Waldshut Tiengenbe.
Sajnos Luca Keil 2017. október 7-én nem tudott ott versenyezni. Lucas Steinebronner azonban meghatározta az ékezeteket. Kiváló küzdelmekben sikerült az 5. helyre kerülnie. Hatalmas energiával nyerte utolsó küzdelmét, amelyben a szükséges ideig megragadta az ellenfelét. Ennek az erõnek köszönhetõen 14 nap alatt Pforzheimben kvalifikálta magát a dél-német egyéni bajnokságra, és ezzel az U15-ös korosztályában a lehetõ legmagasabb versenyre.
Köszönet a témavezetőinek, Philip Müllernek és Raimo Kölznek is, akik edzették őt a siker eléréséért.

Néhány harcos, a csapat nemrégiben feljutott a Baden-Württemberg Ligába, 2017. július 22-én, szombaton magányos harcosnak számított. Részt vettek a pforzheimi badeni egyéni bajnokságon, és részben be tudták helyezni magukat az első 3 helyezett közé. Patrick Müller 73 kg-ig terjedő súlycsoportban érvényesítette magát, és minden küzdelmét könnyedén megnyerte. Így megkapta a badeni mester címet.
A 60 kg-ig terjedő Philipp Geimer újrakezdte, és szinte az összes ellenfelét képes volt legyőzni. Csak a végső küzdelemben volt elégedetlen a szűk pontszámmal. De a 2. hely hozta neki a második helyezettet. A 100 kg-ig terjedő súlycsoportban Jan és Marvin Manthey is lenyűgözte. Izgalmas találkozások során, amelyek Jan 2. és Marvin 3. helyezésekkel zárultak, Jan szintén második helyezett volt Badenben.
Osztályának legfiatalabbikaként Paul Neumaier felszállt a heitersheimi judósok szőnyegére. Harcai során be kellett vallania vereségét, de a megszerzett tapasztalatoknak meg kellett volna erősíteniük a következő versenyekre.

Sandra Schultis a TV Heitersheim-től is Pforzheimben harcolt. A Freiburgi Judo Club vendégharcosaként ő és a csapat 2. helyezést értek el a női szövetség bajnokságában.

A Heitersheim TV judo részlegét a német Judo Szövetség különböző minőségi előírások szerint ellenőrizte, és megfelelt a követelményeknek. A Judo Heitersheimben igazoltatott 2017. június elejétől.

A TV Heitersheim judo osztályának sportolói nemzetközi szinten is érvényesülhettek. Az elzászi Champagney-ban népszerű Whitsun tornán a dzsúdósok bebiztosították az aranyérmeket. Továbbá a csapat rangsorában az 1. hely volt, és ezzel egy szép trófea.

A csapat az l. Nem. hátul: Marvin Manthey, Aaron Gläsner, Jan Manthey
elöl: Olivier Lambelin, Raimo Kölz; Philip Geimer

Most már világos volt. A TV Heitersheim judósai veretlenül megnyerték a bajnokságot a badeni bajnokságban, és ezzel feljutottak a magasabb osztályú Baden-Württemberg ligába.

E sikeres otthoni küzdelem napja végén Raimo Kölz a Badischer Judo Verband bronz kitüntetést adományozta elkötelezettségéért és a Turnverein Heitersheim judo osztályának végzett szolgálatáért. Gratulálok ehhez a megérdemelt megtiszteltetéshez. Marvin Manthey és Philipp Geimer további kitüntetéseket kapott a torna klub igazgatóságának tagjától.
A judo osztályvezető örült annak is, hogy csekket kapott az 50. évforduló alkalmából.
A szervezõ csapat judója ezúton szeretné megköszönni a mazsoretteknek, minden segítõnek és bûntársnak, a szülõknek és a gyerekeknek. Segítettél felejthetetlen élménnyé tenni ezt az otthoni harci napot és feljutást.

Az újonnan érkezők 2017:
hátul balról jobbra állva:
Marvin Manthey, Olivier Lambelin, Philipp Müller, Daniel Witt, Reinhard Müller, Paul Neumaier, Til Gläsner, Marlin Wittstock, Jan Manthey.
középen térdelve balról jobbra:
Philipp Geimer, Aaron Gläsner, Patrick Müller, Vlado Brigic, Tim Schneider.
Balról jobbra elöl ülve:
Andreas Ruh, Raimo Kölz, Iris Schultis, Hilde Rive-Dischinger (Igazgatóság)

2017. május 6-án Denzlingenben zajlottak a Breisgau-Hochschwarzwald körzet judo klubjainak férfi körzeti bajnokságai. A TV Heitersheim judo szakosztályának sportolói is részt vettek. Súlycsoportjaikban ezek a judósok kiváló helyezést értek el, és több címet is kaptak, például körzeti bajnokok és helyettes bajnokok.

Itt vannak az elhelyezések részletesen:
Az 1. hely és a kerületi bajnok Mirullah Niyazi lett
A 2. helyezett és a második helyezett Philipp Geimer lett
2. hely és második helyezett Jan Manthey lett
Az 5. helyezett Neumeier Pál lett.

Ismét a Heitersheim judo szakosztály nagyszerű teljesítménye.
A képen balról jobbra:
Neumeier Pál; Jan Manthey; Philipp Geimer és Mirullah Niyazi

Még egy megjegyzés a saját nevünkben, a Dátum rögzítése:
2017. május 27-én, szombaton a badeni bajnokság utolsó napjára kerül sor a Malteser Halle-ban. Örülnénk, ha nagy számú nézőt látnánk, főleg, hogy ezen a napon ünneplik a judo szakosztály 50. évfordulóját.