Marek Meyer receptje, hogyan lehet öt perc alatt legyőzni a hatalmas moszkvai CSKA-t

drbyos | 2020. szeptember 29., 2020. szeptember 29. | Sport

marek

Egy héttel a szezon kezdete előtt a CSKA és a Parma találkozott a moszkvai Gomelsky-kupa döntőjében, és aznap este nagy meglepetés nélkül ért véget - Európa egyik leggazdagabb klubja játékosan könnyű 91:51-gyel játszott az Urál tartomány ellenfeleivel. A „CSKA” a VTB szezont is Nursultanban kezdte 93:60 körutazási üzemmóddal, és átlépte az „Astana” -t, amelyet egy másik lett Mārtiņš Meiers képvisel. Semmi nem utalt arra, hogy a CSKA rombolóját egy rakéta lőhette volna le az üres égből. Igen, a perm csapata megnyerte a meccs első negyedét szombaton (eredmény: 18:11 a 6. percben), de a játék ment a maga útján, és óhatatlanul logikus eredményre jutott - három negyed után a CSKA 81:61 volt. a 34. percben a csúcson - 87: 67 ...

Gyorsan eltalál egy hosszú lövés sorozatát

Akárcsak a gyermek kosárlabdában

A „Parma” az amerikai Robert Johnson zsinórban szerzett kilenc pontjával nyert, de a nagy üldözés során az aznap este összegyűjtött tizenegy pontból négyet Meyer is megszerzett. A Parma 10 másodperccel a játék vége előtt Gleb Sheiko őrült lövésével visszanyerte az irányítást, és hazudott Daniel Hacketnek - a labda eltalálta a pajzsot, és átesett a kosáron, 94:93! Egy perc szünet után Mike James két ponttal válaszolt, a hadsereg közelebb állt a győzelemhez, mint az ellenség, de a hátralévő öt másodpercben a „Parma” ingyenes hárompontos dobást adott Maxim Grigorjevnek. Egész életében emlékezni fog rá - 97:95!

„Úgy gondolom, hogy ez csak a gyermek kosárlabdában lehetséges, ahol 40 pontot veszít egy meccsen, de egy hét után +2-gyel nyer. Minden még mindig olyan, mint egy álom. A sok hiba ellenére is próbáltuk folytatni a játékot, a végéig gólt szereztünk. ”- mondta Kazis Maksvītis edző, nem keresve taktikai magyarázatát a szenzációs győzelemhez.

Az ellenfelek összezavarodtak - mi mással harcolsz ott?

„A CSKA a szokásos módon, sok játékoscserével, nyugodtan, az ellenfélre való odafigyelés nélkül, felesleges megbeszéléseken nem vett részt. Úgy tűnik, három perccel korábban befejezte a játékot. Ez történik a kosárlabdában - ha nem tartja meg a hangot a végéig, nagyon nehéz visszaváltani. Nem értették, mi mást járunk, verekedünk és beszámolunk a sajtóról. Másrészt sikerült néhány percre megszerzett pontokkal teljesíteni a támadásokat, és abban a hitben volt részünk, hogy sikeresek leszünk. Amikor Vils Klaibērn az utolsó pillanatban kapott büntetést, láthatta a játék magabiztosságát. Igen, őrült lövést kaptunk, de a támadások nagy részét előkészített és lejátszott kombinációkkal zártuk. Az utolsó is ”- emlékszik Mareks az eseményre.

A „Parma” csapat számára ez volt az első győzelem a CSKA felett, amelyet közvetlenül a pályán ünnepeltek. Közvetlenül a meccs után a csapat a repülőtérre ment, hogy boldog és fáradt éjszakai repüléssel térjen vissza Permbe. „Ez egy nagyon fontos esemény egyesületünk számára. A nagy győzelmek kedveznek a klub népszerűségének, és magabiztosságot adnak abban, hogy bármelyik ellenféllel szemben játszhatunk ”- mondja a lett kosárlabdázó.

Nem kellett nemet mondani

A tejüzem április közepén, közvetlenül a befejezetlen tavalyi szezon után hosszabbította meg szerződését a perm Parmájával. „Nem volt okom nemet mondani. Tetszett a kosárlabda, amit játszottunk, és rájátszásban voltam. A klub vezetése meg akarta tartani ezt az összetételt, és szerződés volt Maksvītével is. Örülök minden feltételnek itt, a szurkolók szempontjából ez a legjobb város az orosz kosárlabdában, ott van az edző magabiztossága. Ezenkívül a világ és a kosárlabda általános helyzete áprilisban teljesen tisztázatlan volt ”- magyarázza Meier a Perm-i tartózkodásról szóló döntését.

Kazis Maksvītis, a csapat vezetőedzőjét az új generáció legjobb edzőjének tartják Litvániában. Az 1992-ben született fiúk válogatásával, akiknek legfényesebb csillaga és alapköve Jons Valančūns volt, 2011-ben sikerült megnyernie az összes korosztályban az ifjúsági Európa-bajnokságot és a rigai U-19-es világbajnokságot. Azon a nyáron, miután Šarūnas Jasikevičs a „Barcelonába” költözött, Maksvītis-t a Kaunas „Žalgiris” hívta meg vezetőedzőként. A Perm klub vezetése könyörtelen volt, és az edzőknek még azt sem engedték, hogy fizessenek Kaunasnak az ígért szilárd kártérítésért. A fő érv abban az időben a kompozíció összeállítása volt, amely szinte elkészült a litván kívánságoknak megfelelően.

„A csapat teljes magját tavaly megőrizték Permben, csak egy változás történt - Vlagyimir Ivlev központja Krasznodar„ Lokomotiv ”-éből származik. A felállást már játszottuk, és ez a rájátszásban való részvétel céljának egyik előfeltétele. Meg kell próbálnia eljutni a lehető legmagasabb helyről is. Van egy receptünk a tavalyi évadból, kicsit fejleszteni kell, és az eredménynek is meg kell lennie. A klub vezetősége keményen dolgozik azon, hogy a Parma erősebb és nagyobb klub legyen. Itt van a kosárlabda hosszú története, igaz, néha úgy tűnik, hogy az emberek a távoli múltban élnek. Gyakran kérdezzük az utcán, hogy a 2008-ban csődbe ment Ural Great csapatában játszunk-e ”- meséli Meyer a perm mindennapjait.

Parma is részt vett a FIBA ​​Európai Kupáján. A Covid-19 vírus terjedése miatt az első játékokat csak januárra tervezik, és nem zárható ki, hogy ezt a tornát teljesen lemondják.
Pozitív koronavírus-tesztekről a Continental Hockey League (KHL) klubjai szinte naponta számolnak be, és több csapatot már karanténba helyeztek. Ebben a tekintetben az orosz kosárlabda továbbra is élénk, bár a korlátozások még alacsonyabbak, mint a jégkorongban. Például a Perm csapata rendszeres járattal indul idegenbeli meccsekre más utasokkal. A játékvárosokban nincsenek különösebb korlátozások. Az egyetlen követelmény, hogy minden játék előtt negatív Covid-19 tesztet kell végrehajtani.

Szintén elégedetlen a Lettország által képviselt himmekkel

A moszkvai „CSKA” első veresége (Jānis Strēlnieks nélkül, aki a légiós korlát miatt nem lépett pályára a „Parma” ellen) nem az egyetlen szenzáció a VTB bajnokság elején. A szezon két vereséggel kezdődött a moszkvai régió „Khimki” által képviselt két lett lett nem kevésbé ambiciózus csapatának. Ha a Gazprom által támogatott Euroliga-klub, a Zenit elleni 67–79-es vereség még mindig megmagyarázható, akkor a Nyizsnyij Novgorodban meglepő a 85–96. "Edzői pályafutásom során először voltam olyan sikertelen a szezonra való felkészülésben, amikor sérülések miatt soha nem voltunk tele." - magyarázta Rims Kurtinaitis edző a hibákat. Dairis Bertāns jobban felkészült a szezonunkra, és a kurtinaitis lehetővé teszi, hogy sokat játszhasson a meccs menedzser pozíciójában (míg Aleksejs Šveds, Stefans Jovičs és Ēriks Makalums megsérült). Bertāns a nyitómeccseken 12 és 18, míg Jānis Timma hat és nyolc pontot szerzett. Khimki első győzelmét a harmadik meccsen nyerte a Krasznojarszk Jenisej ellen, amelyet 92: 77-nél vertek meg, amikor mindkét lett 12 ponttal állt ki.

A lett kosárlabdázók és edzők számos más VTB bajnoki csapatban is játszanak. Jānis Bērziņš jól játszik a lengyel „Stelmet” klub soraiban - az első szentpétervári kiránduláson a „Zenit” (74:83), Krasznodarban pedig a „Lokomotiv” (76:83) ellen Valmiera négy és 18 pontot szerzett.

A válogatott játékos, Mārtiņš Meiers ezt a szezont a Nursultana „Astana” csapatában tölti - a „CSKA” elleni, már említett meccsen (60:93) nyolc ponttal debütált.
A szezon első mérkőzését a tallinni „Kalev/Cramo” -ban, amelyet a lett válogatott vezetőedzője, Robert Štelmaher és Aksel Vairog irányította, Szentpéterváron vívták a „Zenit” ellen, és 83:91-re veszítettek. Az észt bajnok soraiban Jānis Kaufmanis pontos távoli lövéssel írt alá.

A VTB szezonja még nem kezdődött el a minszki „Cmokiban”, Edmunds Valeiko az edzői testületben, de Toms Leimanis és Klāvs Čavars a mezőnyben. A minszkiek a FIBA ​​Bajnokok Ligája selejtezőtornáján voltak elfoglalva a múlt héten, és sikeresen elsajátították.