Sikerek a 4. kupatornán Heiligenstadtban

Tegnap a JSC 99 heringjei vendégeskedtek a 4. kupatornán Heilbad Heiligenstadtban, a klub hét harcossal képviseltette magát a szőnyegeken.

Ciara-Jolie Hesse
Sikeres Heringer vadászgépek (Fotó: privát)
Balról: Lucas Schuller, Johannes Steinecke, Josefine Erdmann, Markus Erdmann, Ciara-Jolie Hesse, Kai Eichhorn, Tino Fischer és Waldemar Benndorf.

Nagyon izgatottan várják a judokások az első versenyüket, amely valamivel tovább tarthat, mivel 24 klub és 334 résztvevő volt, így több mint 6 résztvevőből álló csoportok voltak.

Nagy neves klubok is működtek Nordhausenből, Sondershausenből, Sangerhausenből, Halléból, Lipcséből, Göttingenből, Gothából, Erfurtból, Stotternheimből, Helsa-ból, Dransfelde-ből, Bad Salzungenből és Neuhofból, hogy csak néhányat említsünk.

Az első 3 küzdelmet Kai Eichhorn U9, Tino Fischer U11 és Markus Erdmann U9 vetélkedtek, ennek a 3 harcosnak ez volt a valaha volt első versenye, itt megoszthatták tudásukat szüleikkel és
Mutasd az edzőket. Mindhárman bronzot nyertek. A következő versenyző rajthoz állt Johannes Steinecke U11, tapasztalt dzsúdósként nagyon magabiztosan küzdött, és végül valószínűleg ezüstöt szerzett.

Két lányunknak a legtovább kellett várnia a versenyére, de amikor rajtad volt a sor, megmutatta, amit megtanult, így harcolt
Josefine Erdmann U11 ezüst. Ciara-Jolie Hesse U11 mesterien megmentette magát a nagyon nehéz helyzetek elől, de egy kis túlterheléssel a kezén mégis jó 5. helyet ért el.

Lucas Schuller indult utoljára az U13-ban, ez a verseny az U9 és az U11 díjátadó ünnepségének befejezése után kezdődött. Neki ez volt a legnehezebb, mert éppen az U13-ba léptették elő, és 6 résztvevője volt a csoportjának. Ez csak a második versenye volt. Ő volt az egyik legfiatalabb az U13-ban és az 55 kg-os súlycsoportban+.

Tehát nagyon tapasztalt dzsúdósokkal kellett versenyeznie. Tehát az első küzdelemben meg kellett küzdenie egy heiligenstadti zöldövű judós ellen, ebben a küzdelemben természetesen alacsonyabb rendű volt. A második küzdelemben narancssárga-zöld ellenfele volt Helsától, ebből a versenyből már ő került ki győztesként, a következő küzdelemben magabiztosan versenyzett és megnyerte, az utolsó küzdelem egy narancssárga öv ellen aztán újra elvesztette, és így magáért harcolt. egy harmadik helyet. Egy résztvevő nem indult.

Tehát a JSC 99-es heringjeinek szombata sikeres volt, és nagyon jól felkészül a következő küzdelmekre. Judokáinkat tiszteletbeli elnökünk, Waldemar Benndorf és szülei, valamint Amy Trinks támogatta kis felügyelőként.

Az igazgatóság köszönetet mond mindenkinek, aki részt vett a sikerben. Köszönet illeti a Budokan Heiligenstadtot is a verseny remek kivitelezéséért.